Raildagen: ProRail opent de deuren in Utrecht en Rotterdam
Vrijdag 15 september en zaterdag 16 september 2023 openen in heel Nederland (spoor)bedrijven hun deuren. Tijdens de Raildagen (een initiatief van Railforum, een onafhankelijk kennisnetwerk voor de ov- en spoorsector) kunnen belangstellenden er een kijkje nemen om meer te weten te komen over de spoorwereld. Ook ProRail doet mee. Daarover bericht de spoorwegbeheerder.
In Utrecht en Rotterdam staan beide dagen de deuren van ProRail open. Op het hoofdkantoor (De Inktpot) in Utrecht aan het Moreelsepark kunnen bezoekers terecht voor bijvoorbeeld een rondleiding, escaperoom, spoorspel en legotafel. Daarnaast kunnen zij met incidentenbestrijders van ProRail spreken over hun werk.
Blusarmvoertuig en oefencontainer
Aan de Butaanweg in Rotterdam geeft de spoorwegbeheerder een demonstratie van het blusarmvoertuig. En incidentenbestrijders vertellen met behulp van een oefencontainer over incidenten met gevaarlijke stoffen. Voor sommige ProRail-onderdelen tijdens de Raildagen moet men zich aanmelden via de website Raildagen2023.
Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres