Ook in het zuiden mbo-opleidingen voor machinist en hoofdconducteur
10 maart 2023 om 11:12
< 1 min lezen

Ook in het zuiden mbo-opleidingen voor machinist en hoofdconducteur

Vanaf september 2023 komen er ook in het zuiden van Nederland mbo-opleidingen die opleiden tot het vak van machinist of hoofdconducteur. Dit dankzij een samenwerking tussen NS en het Koning Willem I College in Den Bosch. Dat meldt NS.

Momenteel heeft NS veel behoefte aan nieuwe hoofdconducteurs en machinisten. NS werkte al samen met ROC Amsterdam, ROC Twente, het STC Rotterdam en het Nova College in Haarlem om treinpersoneel op te leiden. In Zuid-Nederland bestond echter nog geen opleiding voor mbo-studenten die machinist of hoofdconducteur willen worden. Dat gaat dus met ingang van het schooljaar 2023-2024 veranderen.

Drie opleidingen

Er zijn dan in totaal drie soorten mbo-opleidingen met zicht op een baan bij NS in het zuiden van het land: twee op het Koning Willem I College in Den Bosch en één Bij de TechniekFabriek van NS in Berkel-Enschot. Studenten in de dop kunnen zich tot uiterlijk 1 april 2023 aanmelden.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

    Vandaag om 08:15
    • Spoortransport

    VVMC akkoord met NS-cao: spoorstakingen definitief van de baan

    Gisteren om 15:34

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland