Door Arriva-staking geen treinen in Limburg en Achterhoek Rivierenland
28 februari 2023 om 11:00
< 1 min lezen

Door Arriva-staking geen treinen in Limburg en Achterhoek Rivierenland

De treinen van Arriva in Achterhoek Rivierenland en in Limburg rijden dinsdag niet vanwege een staking van treinpersoneel. Dat voert opnieuw actie voor betere arbeidsvoorwaarden.

Ondanks de staking rijden treinen van Arriva wel op de Vechtdallijnen, in Groningen en Friesland. Tussen Groningen en Leer en tussen Maastricht en Heerlen rijdt vervangend vervoer. De gevolgen voor de bussen van Arriva worden in de loop van de ochtend duidelijk, volgens het bedrijf. Van andere regionale vervoerders is nog niet bekend wat er wel of niet rijdt.

Betere arbeidsvoorwaarden

Het treinpersoneel dat werkzaam is in het streekvervoer legt deze week in verschillende regio’s drie dagen het werk neer om betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen. Vakbond VVMC roept op om twee dagen te staken, op donderdag en vrijdag. FNV heeft daar de dinsdag aan toegevoegd. De stakingen komen bovenop de vijftien landelijke stakingsdagen die FNV en CNV eerder aankondigden, al zijn die voor een andere cao.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Boa-bond noemt wapenstokproef NS overbodig

    Vandaag om 14:45
    • Spoortransport

    Spoorwerkzaamheden: enkele dagen geen treinen tussen Roermond en Sittard

    Vandaag om 11:30

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht