Geen extra drukte in trein door staking streekvervoer verwacht bij NS
3 februari 2023 om 13:32
< 1 min lezen

Geen extra drukte in trein door staking streekvervoer verwacht bij NS

De Nederlandse Spoorwegen verwachten geen extra drukte volgende week als het streekvervoer staakt. Volgens een woordvoerder is er maar een heel beperkte overlap tussen bus- en spoorlijnen van andere vervoerders en die van NS. "De ervaring leert dat we geen extra materieel hoeven in te zetten."

Het streekvervoer staakt volgende week van maandag tot en met vrijdag. Daardoor rijden er buiten de grote steden minder of geen bussen. Ook treinen van andere bedrijven dan NS rijden niet of minder vaak. “Maar op die trajecten rijden wij over het algemeen niet, dus leidt dat niet tot een toestroom van nieuwe reizigers”, aldus een woordvoerder.

Rustiger in de trein

Volgens de zegsman is er zelfs een kans dat het rustiger wordt in de trein volgende week. “Veel mensen kunnen dan mogelijk niet met de bus naar het station komen”, verklaart hij. NS denkt ook dat meer mensen thuis zullen werken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Stikstofuitstoot van verkeer verder terugdringen is heel moeilijk

    Gisteren om 15:15
    • Spoortransport

    NS: treinkaartjes en abonnementen gemiddeld 6,5 procent duurder

    Gisteren om 14:30