Duitse Flix wil concurreren met NS op Nederlands spoor
Als het aan topman André Schwämmlein van Flix in Duitsland ligt, gaat zijn bedrijf concurreren met NS. Hij wil dit zijn treinen ook op het Nederlandse spoor gaan rijden. Concurrentie ligt dus op de loer voor de NS, want Schwämmlein zegt dat de treinkaartjes goedkoop worden. Dit meldt Algemeen Dagblad.
De vervoerder met zijn oorsprong in München wist onlangs 2,4 miljard euro op te halen bij vervoerders. Dit geld wil Flix gebruiken om FlixTrain flink uit te breiden. Hiervoor zijn al 65 nieuwe langeafstandstreinen besteld bij fabrikant Talgo in Spanje. De treinen zijn snel en het plan is om ze ook in Nederland te laten rijden. Schwämmlein is er zeker van dat de treinen ook voor ons land worden goedgekeurd voor gebruik.
Scherp geprijsd
Flix-bussen kennen we en we weten dat de kaartjes scherp geprijsd zijn. Het plan is om ook de treinkaartjes te voorzien van een degelijk prijskaartje. “We zijn doorgaans goedkoper dan andere aanbieders”, aldus Schwämmlein. Nederlanders kunnen al enigszins met de FlixTrain rijden, bijvoorbeeld bij Arnhem en Venlo maar daar moeten ze vaak overstappen om op plek van bestemming te komen. Mogelijk komt daar in de eerste instantie bij: Rotterdam-Oberhausen, met tussenstops in Amsterdam, Utrecht en Arnhem.