Nieuwe acties in het streekvervoer als er voor 20 februari geen nieuwe cao is
13 februari 2023 om 08:25
< 1 min lezen

Nieuwe acties in het streekvervoer als er voor 20 februari geen nieuwe cao is

Vakbonden FNV en CNV geven namens hun leden de werkgevers in het streekvervoer tot maandag 20 februari om tot een nieuwe cao te komen. Als dat niet lukt, volgen er vanaf 22 februari nieuwe acties. Dat meldt de FNV.

Marijn van der Gaag, bestuurder FNV Streekvervoer: “En dat is wat niemand wil, de chauffeurs al helemaal niet. Toch houden ze voet bij stuk, want ze willen een cao waar ze van rond kunnen komen en die de werkdruk verlaagt.”

Actiebereidheid 

Vandaag is de vijfde dag op rij dat er gestaakt wordt in het streekvervoer voor een nieuwe cao. Hanane Chikhi, bestuurder CNV Vakmensen: “De actiebereidheid is groot en groeit alleen maar. Normaal werken er ongeveer 5.000 mensen op een dag, deze week staakten er elke dag zo’n 4.000. Dat moet de werkgevers wakker hebben geschud. Als zoveel mensen laten weten ontevreden te zijn, dan kan je dat niet meer negeren.”

Werkdruk 

FNV en CNV eisen een loon dat meestijgt met de inflatie en maatregelen om de hoge werkdruk te verlagen. Door personeelstekort is de werkdruk torenhoog. Een op de vijf chauffeurs is ziek en dat zorgt voor nog meer werkdruk. De vakbonden willen onder meer dat de rijtijden minder krap worden, regelmaat in de roosters en de voorstellen over verdere flexibilisering van werknemers moeten van tafel.

Twee cao’s 

In het streekvervoer zijn twee cao’s, de cao Streekvervoer met zo’n 13.000 medewerkers en de cao Multimodaal, met zo’n 1.300 medewerkers. Beide cao’s liepen tot 31 december 2022.

Door: Nationale Transportgids 

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    12 september 2025 om 16:00
    • Wegtransport

    CJIB krijgt na bijna twee maanden weer berichten van OM

    12 september 2025 om 12:25

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland