Mogelijk brandstichting bij boerderij Wijster, ProRail doet aangifte
9 mei 2022 om 16:09
< 1 min lezen

Mogelijk brandstichting bij boerderij Wijster, ProRail doet aangifte

In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 mei ontstond brand in een leegstaande boerderij in Wijster. Het pand -eigendom van ProRail- ging volledig in vlammen op. Dat meldt ProRail. 

Roet en mogelijk asbest zorgen voor overlast en raakten verspreid in de omgeving. Gas en electriciteit waren al sinds begin 2022 op dit adres volledig afgesloten. De oorzaak is onbekend en omdat brandstichting niet kan worden uitgesloten doet ProRail aangifte bij de politie. Die onderzoekt de zaak. Iedereen die rond het ontstaan van de brand iets gezien heeft, roepen we dan ook op zich bij de politie te melden.

Vleermuizen en uilen 

De boerderij is pas sinds korte tijd eigendom van ProRail. Het is de bedoeling deze woning en bijbehorende panden te slopen. Uit het vereiste ecologische onderzoek bleek onlangs dat er vleermuizen en mogelijk uilen in de panden huisden. Directe aanpak was daardoor ongewenst en zelfs niet mogelijk. Nu er brand heeft gewoed moet opnieuw met deskundigen worden bekeken hoe en wanneer we kunnen slopen.

Door: Nationale Transportgids 

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    ProRail: treinen Utrecht-Den Haag rijden deze middag weer normaal

    Gisteren om 14:40
    • Spoortransport

    Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

    Gisteren om 08:15

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland