Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Tweede Kamer: capaciteit teststraat Schiphol moet vergroot worden

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 5 min
location_on [xx]km
De capaciteit in de corona-teststraat op Schiphol moet zó worden vergroot, dat alle reizigers uit risicogebieden daar kunnen worden getest. Ook moeten de openingstijden veel ruimer worden. Dat wil een meerderheid van de Tweede Kamer.

Er komen de laatste tijd ongeveer 5000 mensen per dag uit een risicogebied aan op de luchthaven en daarvan worden er zo'n duizend getest. Een Kamermeerderheid van onder meer GroenLinks, D66 CDA, PvdA, SP, SGP, 50PLUS en DENK vindt dat veel te weinig. Iedereen moet kunnen worden getest. "Liever gisteren dan vandaag", zegt D66-Kamerlid Jan Paternotte.

De openingstijden - van 06.00 uur tot 18.00 uur - zijn de partijen een doorn in het oog. Als er een vlucht uit een risicogebied landt, moet de teststraat te gebruiken zijn, vinden ze. "Een virus houdt zich niet aan kantoortijden", zegt GL-Kamerlid Suzanne Kröger.

Schiphol is niet het enige vliegveld waarop vakantievluchten landen. Ook op de luchthavens van Eindhoven, Rotterdam en Maastricht zouden mensen zich op corona moeten kunnen laten testen, vinden de partijen.

Toen de teststraat 13 augustus openging, konden er zo'n vierhonderd mensen per dag worden getest. Het ministerie van Volksgezondheid wil ook dat uiteindelijk alle mensen uit risicogebieden kunnen worden getest en streeft daar naar eigen zeggen "stapsgewijs" naar.

Praktische bezwaren

Bij de opschaling spelen er echter wel een paar praktische bezwaren, legt een woordvoerder uit. Als er te snel wordt opgeschaald op Schiphol kan de capaciteit in reguliere teststraten onder druk komen te staan, waardoor mensen met klachten mogelijk niet kunnen worden getest. Ook moet de ruimere capaciteit goed worden ingeruimd op de luchthaven, zodat de tests veilig kunnen worden afgenomen.

Volgens een woordvoerder van de GGD Kennemerland, die de controles in de teststraat uitvoert, worden er dagelijks ongeveer duizend mensen getest. "Dat is voldoende voor nu, bekeken wordt of en wanneer er moet worden opgeschaald. We hebben tot nu toe niemand hoeven wegsturen die een test wilde." Over de mogelijkheid van ruimere openingstijden zegt hij: "Als we opdracht van het ministerie krijgen, dan gaan we kijken hoe we dat gaan doen. Het is overigens wel zo dat meeste vliegtuigen overdag binnenkomen."

Door: ANP

28 juni '25 (11:21)

Transavia ontvangt tiende Airbus A321neo: exit voor Boeing 737

Transavia heeft de tiende Airbus A321neo in ontvangst genomen. Dit vliegtuig landde vrijdag 27 juni 2025 omstreeks 18.00 uur op Schiphol en maakte ’s avonds al de eerste commerciële vlucht naar Mallorca. Dat meldt Transavia.

27 juni '25 (22:21)

Provincie: vliegveld Maastricht Aachen Airport niet in de buurt van faillissement

Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.

27 juni '25 (22:21)

KLM wil met loonbod vakbonden tegemoetkomen

Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.

26 juni '25 ( 1:59)

Rechter verbiedt 24 uursstaking KLM-personeel op Schiphol

Grondpersoneel van KLM mag zaterdag niet 24 uur lang staken, oordeelt de rechtbank in Haarlem. Vakbonden FNV en CNV kondigden de actie op Schiphol aan om hun eisen voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM spande een kort geding aan omdat de luchtvaartmaatschappij de actie te ver vindt gaan. De rechter oordeelt dat de staking te ingrijpend is door alle mogelijke veiligheidsproblemen die op Schiphol kunnen ontstaan.

25 juni '25 (14:14)

Van Zanen: bijna driehonderd drones uit lucht gehaald rond NAVO-top

Tot nu toe zijn er in de dagen rond de NAVO-top in Den Haag bijna driehonderd drones uit de lucht gehaald. Dat zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen tijdens een werkbezoek dat hij deed met demissionair staatssecretaris van Defensie, Gijs Tuinman. Ze namen een kijkje op locaties in de hofstad waar speciale eenheden van Defensie drones uit de lucht halen.

25 juni '25 ( 8:51)

Opnieuw problemen op spoor bij Schiphol: nu seinstoring

Er zijn woensdagochtend opnieuw problemen op het spoor bij Schiphol. Tussen Amsterdam Zuid en Schiphol rijden fors minder treinen dan normaal door een seinstoring. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 09.15 uur. De storing heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven.

24 juni '25 (11:03)

FNV kondigt staking aan bij grondpersoneel KLM

Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.

24 juni '25 (11:03)

Groter jaarverlies voor Maastricht Aachen Airport

Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.

24 juni '25 (10:29)

Veel vluchten dit weekend geannuleerd vanwege staking KLM

Het grondpersoneel van KLM gaat zaterdag 28 juni 24 uur lang staken. Dat heeft vakbond FNV aangekondigd. Veel vluchten dreigen zaterdag geannuleerd te worden, want koffers kunnen niet in de vliegtuigen geladen worden. Dat meldt Hart van Nederland.

24 juni '25 ( 7:13)

Transavia gaat ook op Caïro vliegen

Transavia vliegt vanaf 27 oktober 2025 drie keer per week van Amsterdam naar Caïro. De Egyptische hoofdstad wordt naast Hurghada, Sharm-el-Sheikh en Marsa Alam de vierde bestemming binnen het netwerk. Op maandag, woensdag en zaterdag zal Transavia vliegen op Caïro. Dat meldt Transavia.