Veerdienst TESO wil nieuwe havens voor de boot en meer ruimte voor auto’s
Veerdienst TESO wil de plekken waar auto’s wachten op de veerpont in Den Helden en Texel gaan uitbreiden. Uiteindelijk worden misschien ook de havens verplaatst. Dit zou, met name in Den Helder, moeten zorgen voor een betere doorstroming. Rijkswaterstaat wil voorlopig nog niet meewerken. Dat meldt NH Nieuws.
Texels Eigen Stoomboot Onderneming (TESO) heeft voor de herinrichting van de parkeer- en wachtruimtes voor auto’s twee voorstellen uitgewerkt. Rijkswaterstaat wordt gevraagd om deze ruimtes te vergroten zodat de verkeersoverlast minder wordt.
Opstelplaatsen
Op dit moment zijn er 650 opstelplaatsen in Den Helder, dat moeten er uiteindelijk 1000 worden. Texel telt nu 350 opstelplaatsen. Dat moeten er uiteindelijk 750 worden.
Ontwerp voor nieuwe veerhavens
Rijkswaterstaat is druks bezig met een ontwerp voor nieuwe veerhavens in Den Helder en op Texel. De huidige plek van de veerhavens is de eerste optie. Een tijdelijke veerhaven wordt er dan gerealiseerd aan de oostkant. Aan de huidige veerhaven kan er dan gewerkt worden.
De tweede optie is om de nieuwe veerhavens in Den Helder, maar ook op Texel, aan de oostkant aan te leggen. De aanvaarroute van de veerboot wordt daardoor een stuk eenvoudiger. Per afvaart kunnen er enkele seconden gewonnen worden.
Bruggen verbreden
De nieuwe veerhaven in Den Helder komt dan op de plek van de huidige parkeerplaats. De huidige haven wordt dan misschien gedempt. Rijkswaterstaat heeft op sommige punten wel wat andere plannen dan TESO.
Zo wil de veerdienst de bruggen verbreden van zes naar zeven meter. Zo kan men sneller lossen en laden. Rijkswaterstaat houdt liever een breedte van zes meter aan.