Twee mensen omgekomen door aanvaring snelboot en watertaxi
21 oktober 2022 om 14:45
< 1 min lezen

Twee mensen omgekomen door aanvaring snelboot en watertaxi

Door de aanvaring tussen een snelboot en watertaxi bij Terschelling zijn twee mensen omgekomen. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Friesland. Wie de omgekomen mensen zijn, kon hij nog niet vertellen. Op dit moment wordt ook nog een 12-jarig kind vermist.

Of het vermiste kind een jongen of meisje is, kan de woordvoerder niet zeggen. De twee omgekomen mensen waren de slachtoffers van wie eerder bekend werd gemaakt dat ze moesten worden gereanimeerd. Waardoor zij precies omkwamen, door verwondingen opgelopen bij de aanvaring of dat ze zijn verdronken, weet de woordvoerder ook nog niet.

Watertaxi gezonken

In de inmiddels gezonken watertaxi zaten zeven mensen. Vier van hen konden direct uit het water worden gehaald, zei een woordvoerder van het Kustwachtcentrum eerder. Dit was het eerste slachtoffer dat moest worden gereanimeerd. Daarna was sprake van twee vermisten, van wie er een rond 08.30 uur werd gevonden, die eveneens tevergeefs werd gereanimeerd.

Aan boord van de snelboot van rederij Doeksen zaten 21 passagiers en zes bemanningsleden. Van hen raakte volgens de rederij niemand gewond. De aanvaring vond iets na 07.00 uur plaats.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Nieuw vervoersconcept maakt Rotterdamse haven beter bereikbaar voor medewerkers

    Vandaag om 15:45
    • Scheepvaart

    Vissers moeten 2,5 jaar de gevangenis in vanwege mensensmokkel

    Vandaag om 11:47

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht