Douane onderschept 450 kilo cocaïne in haven Rotterdam
19 mei 2023 om 10:22
< 1 min lezen

Douane onderschept 450 kilo cocaïne in haven Rotterdam

De douane heeft woensdag in de haven van Rotterdam 450 kilo cocaïne onderschept. De pakketten drugs, met een straatwaarde van bijna 34 miljoen euro, zaten verstopt in een container met geconserveerd fruit uit Guatemala, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

De drugs werden gevonden tijdens de controle van een zeeschip dat van Panama op weg was naar Antwerpen en een tussenstop maakte in Rotterdam. In de container troffen de controleurs tussen de vaten met geconserveerd fruit ook veertien dozen aan. Daarin zaten sporttassen die volgestopt waren met 450 pakketten drugs van een kilo elk.

Panama

De container was bestemd voor een bedrijf in Duitsland, maar volgens het OM lijkt dat niets met de smokkel te maken te hebben. De container was in Panama aan boord van het schip gegaan. De drugs zijn inmiddels vernietigd.

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Energietransitie: havens van Rotterdam en Duisburg bouwen samen verder

    Vandaag om 10:41
    • Scheepvaart

    Tientallen auto’s op parkeerterrein van veerboot naar Texel opengebroken

    Gisteren om 11:56

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht