Nederlands zeilschip Noorderlicht aan de grond gelopen in Noorwegen
23 maart 2023 om 07:08
< 1 min lezen

Nederlands zeilschip Noorderlicht aan de grond gelopen in Noorwegen

Voor de kust van Noorwegen is het Nederlandse zeilschip Noorderlicht aan de grond gelopen. Dat meldt de Noorse politie. Het schip had 26 mensen aan boord, onder wie 14 kinderen. Niemand raakte gewond.

De Noorderlicht was onderweg van Trondheim naar Nørvik toen het schip in de nacht van woensdag op donderdag vastliep bij een klein eiland bij Rugholmen. Het schip maakt slagzij.

Hevige sneeuwbuien

De meeste opvarenden zijn van boord gehaald. Twee mensen, de schipper en de machinist, zijn aan boord gebleven om te wachten op een sleepboot die het schip kan lostrekken, zegt een woordvoerder van de Noorse Reddingscentrale tegen Noorse media. Hoe het ongeluk kon gebeuren wordt nog onderzocht. Volgens de kapitein van het reddingsschip Harald V was er sprake van hevige sneeuwbuien en matig zicht.

Het zeilschip zou een georganiseerde reis aan het maken zijn. De Noorderlicht maakt deel uit van reisorganisatie Swan Expeditions. Die was donderdagochtend nog niet bereikbaar voor meer informatie.

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    15 september 2025 om 15:38
    • Scheepvaart

    Vijf kinderen gewond na aanvaring tussen zeilcharter en vrachtschip bij Harlingen

    15 september 2025 om 07:20

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland