Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Goederenoverslag haven Rotterdam gedaald

Door ANP
schedule 2 min
location_on [xx]km
Goederenoverslag haven Rotterdam gedaald
De goederenoverslag in de haven van Rotterdam is in het eerste kwartaal van dit jaar gedaald vergeleken met een jaar eerder. Volgens Havenbedrijf Rotterdam ging het om een afname van de totale overslag met bijna 6 procent tot 103,7 miljoen ton door minder overslag van ijzererts, steenkool, ruwe olie en olieproducten. De Amerikaanse importheffingen op Europese goederen hebben volgens de haven nog geen effect gehad op de overslag.

Bij ijzererts en schroot kromp de overslag met ruim 28 procent door een lagere vraag naar ijzererts in de staalindustrie. Bij kolen ging het om een afname met meer dan 17 procent omdat kolen steeds minder worden gebruikt voor stroomopwekking. Die trend is al langer te zien. Verder nam de aanvoer van ruwe olie met 1,1 miljoen ton af. Dat kwam door lagere raffinagemarges in Noordwest-Europa waardoor er minder vraag naar olie was door raffinaderijen.

Bij de overslag van agribulk en overig droogmassagoed waren stijgingen te zien. Dat kwam vooral doordat een nieuwe droge bulkterminal in gebruik is genomen. Ook het aantal containers dat werd overgeslagen nam toe.

"De eerste drie maanden van dit jaar kenmerkten zich door een grote mate van volatiliteit van de wereldhandel als gevolg van dreigende importheffingen in de Verenigde Staten en conflicten in Oekraïne en het Midden-Oosten. Deze volatiliteit heeft geleid tot onzekerheid bij bedrijven op het gebied van handel en het doen van investeringen. We zien dat terug in de overslagvolumes en de investeringsbereidheid", zegt topman Boudewijn Siemens van Havenbedrijf Rotterdam.

13 juni '25 (10:40)

Weer gooit opnieuw roet in het eten: plaatsing nieuwe brug bij Lochem uitgesteld

De operatie om de Nettelhorsterbrug bij Lochem in te varen wordt wederom uitgesteld. Hoewel alles al gereedstond voor de uitvoering, heeft de provincie Gelderland laten weten dat het weer opnieuw roet in het eten gooit. Door de verwachte onweersbuien met stevige windstoten is het risico te groot om het project veilig voort te zetten. Dit meldt de Stentor.

10 juni '25 ( 9:18)

Nieuwe Marifoonkaart maakt recreatievaart nog veiliger

De veiligheidscampagne 'Varen doe je Samen!' heeft een nieuwe Marifoonkaart gepresenteerd: een praktische, spatwaterdichte vouwkaart die schippers helpt om de marifoon veilig en correct te gebruiken. Dat meldt Rijkswaterstaat.

10 juni '25 ( 8:47)

Invaaroperatie Nettelhorsterbrug in Lochem uitgesteld

Naar verwachting wordt vandaag meer duidelijk over de nieuwe datum waarop de Nettelhorsterbrug in Lochem wordt ingevaren. Dat zou vrijdag 6 juni en zaterdag 7 juni 2025 gebeuren. Maar vanwege de weersverwachting heeft de provincie Gelderland besloten de geplande werkzaamheden uit te stellen. Daarover bericht de gemeente Lochem.

04 juni '25 ( 9:38)

SAIL 2025: vaarregels en miljoenen bezoekers

Van 20 tot en met 24 augustus 2025 vormen het IJ en het Noordzeekanaal het decor van het grootste evenement van Nederland: SAIL 2025. Gedurende deze periode worden schepen, bemanningen en bezoekers vanuit de hele wereld ontvangen in Amsterdam. Dat meldt Rijkswaterstaat.

03 juni '25 ( 8:36)

Havenbedrijf Rotterdam start pilot met elektrisch draagvleugelschip

Sinds kort is in de haven van Rotterdam een bijzonder nieuw schip te zien: het volledig elektrische draagvleugelpatrouillevaartuig van Havenbedrijf Rotterdam. Dit vaartuig is onderdeel van een pilot voor de vlootvernieuwing van de vaartuigen van het Havenbedrijf. Dat meldt Port of Rotterdam.

30 mei '25 ( 7:57)

Renovatie Papendrechtsebrug: in 2026 hinder voor wegverkeer en hoge scheepvaart

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanwege grootscheepse renovatiewerkzaamheden vanaf juli 2026 negen maanden dicht voor wegverkeer. De hoge scheepvaart kan vanaf juni 2026 ruim veertien maanden lang ongeveer één keer per maand de brug passeren. Voor fietsers en voetgangers wordt een pont ingezet. Dat meldt Rijkswaterstaat.

29 mei '25 (11:05)

Defensie wil gebruikmaken van Maasvlakte 2

Maasvlakte 2 is een van de tientallen extra locaties in Nederland waarvan het ministerie van Defensie gebruik wil kunnen maken. Dit blijkt uit het Ontwerp Nationaal Programma Ruimte voor Defensie. Concreet gaat het Defensie om terminalcapaciteit voor het laden en lossen van schepen met militaire lading en om een locatie voor amfibische oefeningen. Dat meldt Port of Rotterdam.

26 mei '25 (21:44)

Rotterdamse haven kan in zee met duizend hectare uitgebreid worden

De haven van Rotterdam zou op zee met maximaal 1000 hectare uitgebreid kunnen worden. Dat blijkt uit een technische verkenning die het Rijk, de provincie Zuid-Holland, gemeente Rotterdam en het Havenbedrijf hebben uitgevoerd. Het rapport wordt over een paar weken gepubliceerd, maar tijdens een conferentie op het provinciehuis in Den Haag over zeewaartse uitbreiding van de haven kwamen de mogelijkheden al ter sprake.

23 mei '25 (12:54)

Vrachtschip veilig in haven Stavoren na lozen van schelpen

Het vrachtschip dat donderdagmiddag 22 mei vast kwam te zitten voor de ingang van de haven van Stavoren, is inmiddels veilig aangekomen in de haven zelf. Het binnenvaartschip was vlak voor de haven vastgelopen. Dat meldt Omroep Friesland.

23 mei '25 ( 8:34)

Invaren Nettelhorsterbrug in Lochem via webcam te zien

Vrijdag 6 juni en zaterdag 7 juni 2025 wordt de Nettelhorsterbrug in Lochem op zijn plek gevaren. Belangstellenden kunnen dit thuis volgen via een webcam. Ook is er een kijkplek voor publiek. Daarover bericht de provincie Gelderland.