Nieuwe Sluis Terneuzen volledig in gebruik
5 augustus 2025 om 07:56
< 1 min lezen

Nieuwe Sluis Terneuzen volledig in gebruik

Vrijdag 1 augustus 2025 is de Nieuwe Sluis Terneuzen volledig in gebruik genomen en een regulier onderdeel van het Noordzeesluizencomplex geworden. Dat meldt Rijkswaterstaat.

Donderdag 8 mei 2025 begonnen de proefvaarten door de Nieuwe Sluis Terneuzen. De nautische partijen (bootlieden, schippers, loodsen, sleepdiensten en operators) wilden onder beheerste omstandigheden ervaring opdoen met het bedienen van de Nieuwe Sluis, het varen en begeleiden van de schepen door de sluiskolk en het werken op het sluisplateau. De proefvaarten zijn voorspoedig verlopen.

Geschut bij elk getij

Per 1 augustus is de Nieuwe Sluis een regulier onderdeel van het Noordzeesluizencomplex. Hierdoor neemt de capaciteit van de Noordzeesluizen toe en kunnen schepen met een diepgang van 12,5 meter bovendien bij elk getij geschut worden. Voorheen was dat alleen mogelijk bij hoogwater.

427 meter lang

De Nieuwe Sluis is 427 meter lang, 55 meter breed en 16,44 meter diep. De sluis is geschikt voor schepen tot 366 meter lang, 49 meter breed en 14,5 meter diep. De Nieuwe Sluis is gebouwd binnen het bestaande sluizencomplex in Terneuzen in het havengebied van North Sea Port.

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    Gisteren om 16:00
    • Scheepvaart

    Russisch spionageschip legt koers door Europa, meerde aan in Rotterdam en Moerdijk

    Gisteren om 09:52

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland