Vandaag om 15:08
2 minuten lezen

Het belangrijkste scheepvaartnieuws uit 2025 op een rij

Door: Nationale Transportgids / Johanne Levinsky

De Nederlandse scheepvaartsector is zeer divers. We hebben natuurlijk de grootste haven van Europa in Rotterdam, maar ook een enorme binnenvaartsector. Wat gebeurde er dit jaar allemaal bij onze havens en op het water? Dit zijn de meest gelezen artikelen over scheepvaart op de Nationale Transportgids. 

Invaaroperatie Nettelhorsterbrug live te volgen via webcam

Dit jaar is een grote nieuwe brug geplaatst bij Lochem: de nieuwe Nettelhorsterbrug. De plaatsing had na een ernstig ongeval in 2024 en uitgestelde invaaroperaties nogal wat voeten in de aarde. Uiteindelijk gebeurde het invaren van de nieuwe brug in twee dagen en kon dat op de voet gevolgd worden via een webcam

Drones gesignaleerd boven havengebied Terneuzen 

Net als diverse luchthavens en -bases in Nederland, hebben ook havengebieden te maken gehad met onbekende drones. Waaronder havengebied Terneuzen, waarboven meerdere drones zijn gesignaleerd.

Tiende editie SAIL Amsterdam

Na afwezigheid van SAIL Amsterdam in de zomer van 2020, vierde SAIL Amsterdam in 2025 haar tiende editie én haar vijftigjarig bestaan. Deze editie werd na het grote missen door corona in 2020 dit jaar extra goed gevierd en daarmee ook enorm goed bezocht

Dorkwerderbrug mogelijk maanden dicht na aanvaring

Begin november voer een binnenvaartschip tegen de Dorkwerderbrug aan. Mist en ongeoorloofd telefoongebruik speelden hierin mogelijk een rol. Eerst leek het erop dat de schade binnen een paar dagen gerepareerd kon worden, maar het lijkt erop dat reparatiewerkzaamheden wel maanden kunnen duren – met alle gevolgen van dien voor het verkeer dat er normaal overheen gaat. 

Volg de Nationale Transportgids ook in 2026 voor al het nieuws op de wegen en het spoor, in de lucht en op het water. 

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Herstel stadsbrug Weert begint in januari: wekenlange stremming voor scheepvaart

    Gisteren om 14:12
    • Scheepvaart

    Papendrechtsebrug vanaf komende zomer gesloten voor scheepvaart

    19 december 2025 om 10:14