Garnalenvissers Wieringen laten zich bij het Rijk uitkopen omdat ze geen andere keus hebben
Vijftien garnalenvissers uit Wieringen gaan zich maandag 3 november mogelijk laten uitkopen. Vandaag start namelijk de inschrijving voor de uitkoopregeling bij het Rijk. Vissers mogen zelf beslissen of ze doorgaan of stoppen. Garnalenvisser Daan Hermans stopt er definitief mee. “We maken bijna geen winst meer.” Dat meldt NH Nieuws.
De belangenorganisatie van de vissers, PO NVA, vindt het jammer. Maximaal vijftien garnalenvissers op Wieringen zullen waarschijnlijk gebruikmaken van de uitkoopregeling.
Ondersteuning
Vissers die willen stoppen, krijgen daarvoor ondersteuning. Er is door het rijk 40 miljoen euro voor uitgetrokken. Hun kotter moet dan wel worden uitgeschreven en worden gesloopt. Ongeveer 50 vissers in Nederland hebben aangegeven interesse te hebben in de saneringsregeling.
Garnalenvisserij
Wat deze saneringsronde voor gevolgen heeft voor de garnalenvisserij is nog onbekend. Dit hangt uiteindelijk af van hoeveel vissers gebruikmaken van de uitkoopregeling.