Extinction Rebellion bezet Erasmusbrug tijdens Wereldhavendagen
1 september 2023 om 11:22
< 1 min lezen

Extinction Rebellion bezet Erasmusbrug tijdens Wereldhavendagen

Enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion hebben vrijdag de Erasmusbrug in Rotterdam bezet. Daardoor is de brug aan beide kanten afgesloten voor autoverkeer, ziet een verslaggever ter plekke. Bij de Erasmusbrug vinden momenteel de Wereldhavendagen plaats.

De activisten staan op de rijbaan en aan de brug is een spandoek opgehangen. Fietsers en voetgangers kunnen er nog wel langs. De politie is ook aanwezig. Een woordvoerder van de politie laat weten dat er niet wordt ingegrepen. “Demonstreren is een grondrecht. We zijn aanwezig voor een goed en veilig verloop van de Wereldhavendagen én de demonstratie.”

Activiteiten Wereldhavendagen

De activiteiten van de Wereldhavendagen ondervinden geen hinder van het protest en kunnen gewoon doorgaan, aldus de politiewoordvoerder. Auto’s kunnen omrijden via de naastgelegen Willemsbrug.

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    Gisteren om 15:38
    • Scheepvaart

    Vijf kinderen gewond na aanvaring tussen zeilcharter en vrachtschip bij Harlingen

    Gisteren om 07:20

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland