Eenrichtingsverkeer door smallere vaargeul richting Ameland
25 oktober 2022 om 18:15
< 1 min lezen

Eenrichtingsverkeer door smallere vaargeul richting Ameland

De vaargeul richting Ameland wordt er niet beter op. Dat heeft in toenemende mate invloed op de dienstregeling van de veerboten die naar dit Waddeneiland varen. Dit meldt Omrop Fryslân.

Nu de vaargeul steeds smaller wordt moet daar volgens Wagenborg Passagiersdiensten overgegaan worden op eenrichtingsverkeer. Dit ondanks inspanningen van Rijkswaterstaat om de geul breed genoeg (een minimale bodembreedte van 55 meter en een minimale diepte van 3,80 meter NAP) te houden.

Onstabiel en smal

Het deel van de route dat onlangs in gebruik is genomen, is bovendien erg onstabiel en op sommige plekken smaller dan 45 meter. Als de waterstand onder NAP komt, kunnen vaartuigen de komende tijd daar niet meer langs elkaar varen. Wagenborg Passagiersdiensten verzorgt veerdiensten naar onder andere Schiermonnikoog en Ameland.

Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Havenbedrijf Rotterdam: vergunningen en ontheffingen nu eenvoudig online aan te vragen

    Vandaag om 12:00
    • Scheepvaart

    Drie aanhoudingen voor mensensmokkel in Rotterdamse haven

    Gisteren om 14:15