Arcadis gaat Nijkerkersluiscomplex renoveren
2 juli 2025 om 09:30
< 1 min lezen

Arcadis gaat Nijkerkersluiscomplex renoveren

Arcadis zet in opdracht van Rijkswaterstaat de eerste stappen voor de renovatie van het Nijkerkersluiscomplex bij Nijkerk en doet dit samen met ingenieursbureau Iv-Infra. Dat meldt Arcadis.

Het complex stamt uit 1962 en bestaat grofweg uit een enkele schutkolk, een spuisluis, een beweegbare brug over de schutkolk, betonnen aanbruggen en een bediengebouw. Het complex is toe aan renovatie en de voorbereiding start nu.

Cruciale rol

Het project heeft een opdrachtwaarde van ongeveer 2 miljoen euro. Het Nijkerkersluiscomplex speelt een cruciale rol in de waterveiligheid, de waterbeheersing en het scheepvaartverkeer tussen het Nijkerkernauw en het Nuldernauw. Dit complex heeft een belangrijke functie in de regio. Het verbindt het vasteland met de Flevopolder.

Renovatie

De renovatie richt zich vooral op de schutsluis, spuisluis, beweegbare brug en diverse technische installaties. Zo voldoet de sluis na renovatie voor de komende decennia aan de huidige gebruikseisen en wet- en regelgeving.

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    12 september 2025 om 16:00
    • Scheepvaart

    Russisch spionageschip legt koers door Europa, meerde aan in Rotterdam en Moerdijk

    12 september 2025 om 09:52

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland