'Tramconducteurs RET moeten agressieve passagiers aan kunnen pakken'
1 februari 2022 om 08:55
< 1 min lezen

‘Tramconducteurs RET moeten agressieve passagiers aan kunnen pakken’

Tramconducteurs van de Rotterdamse vervoerder RET moeten meer bevoegdheden krijgen om overlast van agressieve passagiers aan te kunnen pakken. Dat vindt vakbond FNV, die merkt dat de agressie in het openbaar vervoer toeneemt. "Conducteurs grijpen vaak niet meer in omdat ze bang zijn voor escalatie", aldus FNV.

Conducteurs zouden bijvoorbeeld passagiers die overlast geven, moeten kunnen weigeren en de RET moet met een plan komen om de orde te handhaven, aldus de vakbond. “‘Denk aan het verbeteren van toezicht door het vergroten van de controle en betere maatregelen om het zwart- en grijsrijden tegen te gaan”, aldus FNV-bestuurder Eric Vermeulen.

Bezuinigingen

Ook noemt de vakbond de onlangs aangekondigde bezuinigingen van de RET onverantwoord, omdat er tientallen banen verloren gaan van servicemedewerkers en metrobeheerders. “Juist de metrobeheerders moeten zorgen voor veiligheid op de stations in Rotterdam. In het verleden zijn juist de servicemedewerkers op de stations geïntroduceerd en conducteurs in de trams aangesteld voor meer veiligheid”, aldus Vermeulen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van personenvervoer
  • Rapport over verkenning kilometerafhankelijke autobelasting openbaar
    • Personenvervoer

    Rapport over verkenning kilometerafhankelijke autobelasting openbaar

    18 november 2022 om 09:53
  • FNV kondigt acties aan bij PostNL
    • Personenvervoer

    FNV kondigt acties aan bij PostNL

    18 november 2022 om 08:44

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland