Vakbond cabinepersoneel vreest niet voor banenverlies bij KLM
3 oktober 2024 om 10:15
< 1 min lezen

Vakbond cabinepersoneel vreest niet voor banenverlies bij KLM

De vakbond voor cabinepersoneel, VNC, maakt zich geen zorgen dat bij KLM mogelijk banen verdwijnen door de maatregelen om kosten terug te dringen en de financiën van de luchtvaartmaatschappij te verbeteren. KLM wil daarbij onder meer de organisatie vereenvoudigen en onderzoeken in hoeverre het mogelijk is dubbele functies samen te voegen.

De luchtvaartmaatschappij zei donderdag nog niet te weten of dit betekent dat banen verloren gaan. “Cabinepersoneel is absoluut nodig aan boord en vrees voor verlies van banen hebben wij absoluut niet”, meldt VNC-voorzitter Chris van Elswijk.

Minder ziekteverzuim

Verder wil KLM de arbeidsproductiviteit verhogen door bijvoorbeeld automatisering en het verlagen van het ziekteverzuim. Van Elswijk denkt niet dat een hogere productiviteit leidt tot een hogere werkdruk onder cabinepersoneelsleden. Ook wil KLM volgens hem al jaren het ziekteverzuim omlaag brengen. “Maar ze krijgt er niet de vinger achter. 1 procent minder ziekteverzuim levert heel veel geld op.” De luchtvaartmaatschappij heeft donderdag niet bekendgemaakt welke concrete maatregelen ze wil nemen om het verzuim omlaag te brengen.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

    Vandaag om 15:08
    • Luchtvaart

    Schiphol verwelkomde meer reizigers tijdens zomermaanden

    Vandaag om 13:50

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland