Polderbaan vanaf maandag anderhalve week buiten gebruik
22 oktober 2024 om 14:15
< 1 min lezen

Polderbaan vanaf maandag anderhalve week buiten gebruik

De Polderbaan op Schiphol is vanaf maandag anderhalve week buiten gebruik door onderhoudswerkzaamheden. Tijdens het onderhoud maakt het vliegverkeer meer gebruik van de andere banen, zoals de Zwanenburgbaan, Buitenveldertbaan en Schiphol-Oostbaan, meldde de luchthaven.

“Dat betekent dat er in de gebieden onder de vliegroutes van deze start- en landingsbanen meer vliegtuigen overkomen tijdens deze onderhoudsperiode”, aldus Schiphol. De werkzaamheden behelzen onder meer het uitvoeren van reparaties aan het asfalt, het controleren van bekabelingen en elektra en het vervangen van lampen.

Geluidsnormen

Enkele jaren geleden maakte de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) bekend dat Schiphol de geluidsnormen had overschreden als gevolg van groot onderhoud aan de Polderbaan, omdat meer vliegtuigen moesten uitwijken naar andere start- en landingsbanen.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM: verhoging vliegbelasting leidt tot meer uitwijk naar buitenlandse luchthavens

    Gisteren om 08:00
    • Luchtvaart

    KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

    17 september 2025 om 15:08

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland