ANVR ongerust over tijdelijk sluiting Eindhoven Airport
14 februari 2024 om 14:15
< 1 min lezen

ANVR ongerust over tijdelijk sluiting Eindhoven Airport

Een sluiting van Eindhoven Airport voor vijf maanden door werkzaamheden levert de reisbranche grote problemen op. Hierdoor moeten zo'n 10.000 vliegbewegingen verplaatst worden, heeft Frank Oostdam van reiskoepel ANVR gezegd na berichtgeving van De Telegraaf. Dat betekent dat ruwweg 2 miljoen passagiers worden geraakt.

Een woordvoerder van Eindhoven Airport bevestigt dat Defensie inderdaad onderhoudswerkzaamheden zal uitvoeren. Dat gebeurt eens in de zoveel tijd, omdat de luchthaven medegebruiker is van de door Defensie uitgebate Vliegbasis Eindhoven. Maar wanneer de sluiting precies plaatsvindt, is nog niet bekend.

“Wij zijn hierdoor verrast”, zegt Oostdam namens de reisbranche. “Ik hoop wel dat Eindhoven Airport met ons in contact komt om te kijken hoe we dit oplossen. Die 10.000 vluchten moeten herverdeeld worden, het kan niet zo zijn dat ze helemaal worden geschrapt. Dat zou betekenen dat heel veel vakantiegangers worden gedupeerd en dat kan niet de bedoeling zijn. Er moet voor een goed alternatief gezorgd worden.”

Over twee weken hoort Eindhoven Airport meer “over zowel de scope als de planning van de werkzaamheden”, laat de woordvoerder van de luchthaven weten.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM: verhoging vliegbelasting leidt tot meer uitwijk naar buitenlandse luchthavens

    Gisteren om 08:00
    • Luchtvaart

    KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

    17 september 2025 om 15:08

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland