18 oktober 2022 om 11:16
< 1 min lezen

Duizenden mensen zien aankomst Amerikaanse gevechtsvliegtuigen op Vliegbasis Leeuwarden

Vier Amerikaanse F-22's kwamen zondag 16 oktober 2022 aan op Vliegbasis Leeuwarden. De komst van de gevechtsvliegtuigen, van een type dat voor het allereerst te zien is in ons land, bracht duizenden belangstellenden op de been langs de provinciale weg van Leeuwarden naar Stiens. Dit meldt Omrop Fryslân.

De gemeente Leeuwarden verwachtte drukte en had daarom voorzorgsmaatregelen genomen. Zo werd de parallelweg van de N357 met hekken afgezet, was sprake van een parkeerverbod en mochten mensen niet de weg oversteken. Vliegtuigspotters kwamen aan hun trekken, ook al kwamen er twee F-22’s minder dan was verwacht. De hele aankomst duurde vijf minuten.

Drukte blijft

Verwacht wordt dat het druk blijft op de wegen rond Vliegbasis Leeuwarden. De F-22’s vliegen de komende weken tweemaal per dag: ’s ochtends en ’s middags.

Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM: verhoging vliegbelasting leidt tot meer uitwijk naar buitenlandse luchthavens

    Vandaag om 08:00
    • Luchtvaart

    KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

    Gisteren om 15:08

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland