Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

“Bij elke activiteit zetten we de Bèta&TechMentality-bril op”

Door Jet-Net & TechNet
schedule 9 min
location_on [xx]km

Een wereld die er door corona heel andersuitziet: dat vraagt om een andere aanpak van techniekpromotie. NetwerkbedrijfAlliander ontwikkelt nieuwe vormen van kennismaken met techniek. Na het volgenvan een workshop bij Jet-Net & TechNet doen zij dit langs de meetlat vanhet Bèta&TechMentality-model.

“Zelf zien, doen en ontdekken is niet tevervangen”, stelt Joëlle Coenen, Programmamanager Kiezen voor de Techniekbij Alliander. “Gastlessen enbedrijfsbezoeken zullen we dus blijven aanbieden. Maar door corona hebben weook geleerd dat online een mooie aanvulling kan zijn. We hebben veel kennis inhuis die we met het onderwijs kunnen delen, bijvoorbeeld als lesbrief. Daarmeeontzorg je de scholen: ze kunnen zonder veel regelwerk snel aan de slag met techniek.”

Om optimaal aan tesluiten bij de belevingswereld van leerlingen, volgden Coenen en enkelecollega’s de Bèta&TechMentality-workshop van Jet-Net & TechNet. HetBèta&TechMentality-model deelt jongeren in in vijf types (Ontdekkers,Creatieve Makers, Vernieuwers, Maatschappelijke Toepassers en Doeners), die elkhun triggers voor techniek hebben. “We spraken voorheen vooral Doeners aan,terwijl we een veel grotere groep willen bereiken. Vernieuwers die impactwillen maken, bijvoorbeeld. Want de energietransitie raakt ons allemaal envraagt om heel veel verschillende jonge talenten.”

Coenen: “Je kunt bestzeggen dat die workshop ons heeft geïnspireerd: hoe sluit je nou echt aan bijde belevingswereld van al die types? Het is heel interessant om je daar eens inte verdiepen aan de hand van het Bèta&TechMentality-model. Ik denk dat hetmodel nu al begint door te werken in onze organisatie. Bij elke nieuweactiviteit voor jongeren zetten we de Bèta&TechMentality-bril op: sluit ditaan bij het model?”

Lees alles over hetBèta&TechMentality-model op https://bit.ly/3o84sgu 

Door Jet-Net & TechNet
Onbekend
09 mei '25 (13:24)

Eindhoven Airport korte tijd dicht vanwege bommelding in vliegtuig

Eindhoven Airport is vrijdagochtend 9 mei een uur gesloten geweest vanwege een bommelding. Aan boord van een vliegtuig zat een 51-jarige vrouw die bweerde dat er in haar ruimbagage een bom zat. Zij is uit het vliegtuig gehaald en aangehouden door de politie. Dat meldt Omroep Brabant.

09 mei '25 ( 8:43)

Een van de grootste Europese autoverhuurlocaties geopend op Schiphol

Op Schiphol is deze week het nieuwe Car Rental Service Center officieel geopend. Het gebouw, dat is gerealiseerd op het terrein van het voormalige P4-parkeerterrein, biedt met een oppervlakte van 40.000 vierkante meter ruimte voor circa 2.500 voertuigen. Daarmee is het een van de grootste servicecentra voor autoverhuur van Europa. Dat meldt Schiphol.

08 mei '25 (10:19)

Reisadviezen voor India en Pakistan aangescherpt om spanningen

De reisadviezen voor Nederlanders die naar India of Pakistan willen, zijn aangescherpt. Op de website waar de reisadviezen worden toegelicht schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken over de huidige spanningen in het gebied. In Pakistan was voor sommige plekken het reisadvies nog geel, nu is alles oranje of rood.

07 mei '25 (20:21)

Bijna alle Nederlandse F-16's overgedragen aan Oekraïne

De meeste van de 24 beloofde Nederlandse F-16's zijn in Oekraïne. "Bijna allemaal zijn ze overgedragen", aldus minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Aantallen wil hij niet noemen. Op "korte termijn" zullen ook de laatste vliegtuigen worden geleverd.

07 mei '25 (17:33)

Milieuorganisaties ontstemd dat Schiphol na 2028 weer mag groeien

Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.

07 mei '25 (14:27)

Gevechtsvliegtuigen nog niet welkom op Lelystad Airport

Lelystad Airport blijkt de favoriete locatie van defensie te zijn als het gaat om de uitbreiding van de jachtvliegcapaciteit. F-35’s kunnen daar opstijgen, want deze zouden de minste geluidhinder opleveren voor omwonenden. Dat denkt staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman. Dat meldt Nieuwsuur.

06 mei '25 (11:29)

Luchtvaartmanagers doen dringende oproep tot verduurzaming sector

Een groep van ruim twintig leidinggevenden uit de luchtvaart roept de sector dringend op te verduurzamen. Onder anderen directeuren, piloten en technici maken zich zorgen dat de "luchtvaart haar eigen toekomst op het spel zet als de sector geen fundamentele transitie ondergaat".

06 mei '25 ( 8:48)

Meer luchtvaartpassagiers in eerste kwartaal

In het eerste kwartaal van 2025 reisden 16,6 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Ruim 2 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2024. Dat meldt het CBS.

06 mei '25 ( 8:35)

NAVO-top: beperkingen in luchtruim en op zee

Om de NAVO-top in Den Haag veilig te laten verlopen gelden op en rondom 23 tot en met 25 juni 2025 ook beperkingen in het luchtruim en op zee. Daarover bericht het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

04 mei '25 (18:49)

KLM voorziet meer annuleringen door onderhoud Boeing 787's

KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.