Ryanair ontvangt boete vanwege onjuist naleven inflatiemaatregel Hongarije
8 augustus 2022 om 16:12
< 1 min lezen

Ryanair ontvangt boete vanwege onjuist naleven inflatiemaatregel Hongarije

Hongarije heeft vliegmaatschappij Ryanair een boete opgelegd voor het niet naleven van een belasting voor bedrijven om de hoge inflatie tegen te gaan. Die maatregel, ter hoogte van zo'n 10 tot 25 euro per ticket, had de overheid vorige maand ingevoerd om bedrijven mee te laten betalen aan goedkopere energie en voeding voor consumenten. Ryanair berekent die belasting door aan zijn klanten, maar van Hongarije mag dat niet.

De boete bedraagt omgerekend zo’n 760.000 euro en is volgens minister van Justitie Judit Varga opgelegd “vanwege het misleiden van consumenten door oneerlijke handelspraktijken”, zei ze op Facebook. Ryanair zei de boete nog niet officieel te hebben ontvangen, maar kon wel al zeggen “elke ongegronde boete” aan te vechten. De Ierse prijsvechter zegt volgens Europese regels zelf zijn prijzen te mogen bepalen zonder inmenging van overheden. Topman Michael O’Leary noemde de maatregel eerder al “dommer dan dom”.

Prijsmaximum energie en voeding 

De belastingmaatregel is bedoeld om een prijsmaximum op energie en voeding te bekostigen. Verschillende ondernemingen moeten daaraan bijdragen, zoals ook energiebedrijven en banken.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

    Gisteren om 15:08
    • Luchtvaart

    Schiphol verwelkomde meer reizigers tijdens zomermaanden

    Gisteren om 13:50

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland