Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Mogelijk vuurwapen aangetroffen in Terminal Eindhoven Airport

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 2 min
location_on [xx]km
Mogelijk vuurwapen aangetroffen in Terminal Eindhoven Airport
De terminal van Eindhoven Airport is donderdagmiddag afgesloten nadat er een "voorwerp dat op een vuurwapen leek" in de handbagage van een passagier werd aangetroffen bij de veiligheidscontrole. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Volgens de luchthaven is de veiligheidscontrole inmiddels weer open, maar blijft de terminal vooralsnog dicht.

Reizigers mogen niet naar binnen, om te voorkomen dat het te druk wordt, zegt de marechaussee. De mensen die al binnen waren, mogen wel blijven.

Of het daadwerkelijk om een vuurwapen gaat dat is aangetroffen, is nog niet duidelijk. De marechaussee wordt standaard ingeschakeld bij een dergelijke melding, aldus de zegsman. Het voorwerp verscheen op een scan bij de controle. De woordvoerder zei er eerder rekening mee te houden dat de terminal binnen afzienbare tijd weer open zou gaan.

Op beelden van regionale media is te zien dat het erg druk is op de luchthaven met wachtende passagiers. Zeker tien vluchten zijn donderdagmiddag vertraagd. Of dat door de mogelijke vuurwapenvondst komt, kon een woordvoerster van Eindhoven Airport nog niet zeggen.

Door: ANP

09 mei '25 ( 8:43)

Een van de grootste Europese autoverhuurlocaties geopend op Schiphol

Op Schiphol is deze week het nieuwe Car Rental Service Center officieel geopend. Het gebouw, dat is gerealiseerd op het terrein van het voormalige P4-parkeerterrein, biedt met een oppervlakte van 40.000 vierkante meter ruimte voor circa 2.500 voertuigen. Daarmee is het een van de grootste servicecentra voor autoverhuur van Europa. Dat meldt Schiphol.

08 mei '25 (10:19)

Reisadviezen voor India en Pakistan aangescherpt om spanningen

De reisadviezen voor Nederlanders die naar India of Pakistan willen, zijn aangescherpt. Op de website waar de reisadviezen worden toegelicht schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken over de huidige spanningen in het gebied. In Pakistan was voor sommige plekken het reisadvies nog geel, nu is alles oranje of rood.

07 mei '25 (20:21)

Bijna alle Nederlandse F-16's overgedragen aan Oekraïne

De meeste van de 24 beloofde Nederlandse F-16's zijn in Oekraïne. "Bijna allemaal zijn ze overgedragen", aldus minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Aantallen wil hij niet noemen. Op "korte termijn" zullen ook de laatste vliegtuigen worden geleverd.

07 mei '25 (17:33)

Milieuorganisaties ontstemd dat Schiphol na 2028 weer mag groeien

Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.

07 mei '25 (14:27)

Gevechtsvliegtuigen nog niet welkom op Lelystad Airport

Lelystad Airport blijkt de favoriete locatie van defensie te zijn als het gaat om de uitbreiding van de jachtvliegcapaciteit. F-35’s kunnen daar opstijgen, want deze zouden de minste geluidhinder opleveren voor omwonenden. Dat denkt staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman. Dat meldt Nieuwsuur.

06 mei '25 (11:29)

Luchtvaartmanagers doen dringende oproep tot verduurzaming sector

Een groep van ruim twintig leidinggevenden uit de luchtvaart roept de sector dringend op te verduurzamen. Onder anderen directeuren, piloten en technici maken zich zorgen dat de "luchtvaart haar eigen toekomst op het spel zet als de sector geen fundamentele transitie ondergaat".

06 mei '25 ( 8:48)

Meer luchtvaartpassagiers in eerste kwartaal

In het eerste kwartaal van 2025 reisden 16,6 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Ruim 2 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2024. Dat meldt het CBS.

06 mei '25 ( 8:35)

NAVO-top: beperkingen in luchtruim en op zee

Om de NAVO-top in Den Haag veilig te laten verlopen gelden op en rondom 23 tot en met 25 juni 2025 ook beperkingen in het luchtruim en op zee. Daarover bericht het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

04 mei '25 (18:49)

KLM voorziet meer annuleringen door onderhoud Boeing 787's

KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.

02 mei '25 (10:12)

Ready for Summer 2025: RMC-Meetup op hoofdkantoor Transavia

Onder het motto 'Ready for Summer 2025' houden Transavia en TRAVel Media (TravMagazine/Travelpro) dinsdag 20 mei 2025 een RMC-Meetup. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het hoofdkantoor van Transavia op Schiphol-Oost. Dat meldt Travmagazine.nl.