Air France-KLM lost deel leningen af, stelt verdere aflossing uit
13 december 2021 om 15:03
< 1 min lezen

Air France-KLM lost deel leningen af, stelt verdere aflossing uit

Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft 500 miljoen euro afgelost van de 4 miljard euro aan leningen waar de Franse staat garant voor staat. Tegelijkertijd heeft het Frans-Nederlandse bedrijf met de negen banken die de leningen verstrekten afgesproken dat die pas in 2025 volledig afgelost moeten zijn. Eerder stond de laatste aflossing gepland voor 2023.

In mei van dat jaar zal Air France-KLM nu 800 miljoen euro aflossen. Een jaar later wordt dan 1,35 miljard terugbetaald en in mei 2025 nogmaals hetzelfde bedrag. Air France-KLM laat verder weten nog altijd te praten over manieren om het eigen vermogen verder aan te vullen. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door aandelen uit te geven, maar het concern kijkt ook naar andere mogelijkheden.

Tijdens de coronacrisis werd Air France-KLM door de Franse en Nederlandse regering gesteund met miljarden in de vorm van leningen en garantstellingen voor leningen. Eerder dit jaar zette het bedrijf al een lening van de Franse overheid van 3 miljard euro om in aandelen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    Nieuwe paspoortcontrole op Schiphol kan zorgen voor langere wachtrijen

    Gisteren om 13:43
    • Luchtvaart

    OVV: ‘Betere regels nodig om botsingen tussen vechtvliegtuigen en burgerluchtvaart te voorkomen’

    Gisteren om 11:55

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht