Reisorganisatie Sunweb is alert op problemen Transavia
9 mei 2023 om 10:37
< 1 min lezen

Reisorganisatie Sunweb is alert op problemen Transavia

Reisorganisatie Sunweb blijft "extra alert" op de problemen bij luchtvaartmaatschappij Transavia. Die budgetmaatschappij moest in april en mei al veel vluchten schrappen vanwege een tekort aan vliegtuigen. Sunweb had daar ook last van, maar klanten hebben daar volgens het bedrijf tot nu toe weinig hinder van ondervonden.

Sunweb, waar ook Eliza was here, GOGO en Primavera onder vallen, zegt dat 95 procent van de getroffen klanten nog dezelfde dag konden vertrekken met een andere vlucht. De overige 5 procent vloog een dag eerder of later naar hun vakantiebestemming. “We begrijpen de onzekerheid die dit bij klanten veroorzaakt, maar we zijn er trots op dat we voor iedereen een passend alternatief hebben kunnen vinden”, zegt topman Mattijs ten Brink, die tot 2019 zelf aan het hoofd stond van Transavia.

Te weinig capaciteit

De luchtvaartmaatschappij heeft onder andere door de vertraagde komst van leasevliegtuigen en botsingen te weinig capaciteit voor de drukke voorjaarsperiode. Daardoor moest de KLM-dochter al van duizenden reizigers de vlucht schrappen. Maar waar de annuleringen of wijzigingen eerder deze maand soms pas enkele dagen van tevoren bekend werden, belooft Transavia ze nu eerder bekend te maken.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    Vanaf donderdag kans op storm, zeer zware windstoten en regen

    Gisteren om 13:56
    • Luchtvaart

    Meer reizigers voor Schiphol in september

    20 oktober 2025 om 14:45

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht