Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Ondanks stakingsdreiging blijft cao-bod streekvervoer staan

Door ANP
schedule 4 min
location_on [xx]km
Ondanks stakingsdreiging blijft cao-bod streekvervoer staan
De Vereniging van Werkgevers in het Openbaar Vervoer (VWOV) geeft vakbonden FNV en CNV tot en met dinsdag de tijd om te reageren op haar laatste cao-voorstel voor het streekvervoer. Dat behelst onder meer een loonsverhoging van 8 procent voor dit jaar. Daarmee reageert de VWOV op de ultimatums van de bonden. Als hun eisen niet worden ingewilligd, gaan ze over tot een meerdaagse landelijke staking.

Het voorstel van VWOV heeft betrekking op de grootste cao in het streekvervoer waaronder zo’n 13.000 werknemers vallen, vooral buschauffeurs. "Ons cao-voorstel is bovengemiddeld hoog", legt VWOV-voorzitter Fred Kagie uit. Hij wijst erop dat de sector na twee coronajaren geen reserve heeft. "Dit is de grens van het haalbare. We vragen bonden met nadruk om hiervoor niet weg te lopen, maar om onze werknemers deze stappen te gunnen en te gaan voor rust in onze branche en zekerheid voor de reizigers", aldus Kagie.

FNV en CNV dreigden woensdag met een landelijke staking in het streekvervoer voor de duur van vijf dagen. Tenzij de VWOV in zou gaan op de cao-eisen van beide bonden. Zo eist het CNV onder meer een stevige loonsverhoging en een aanpak van de hoge werkdruk onder personeel. Het liefst ziet de bond bijvoorbeeld extra tijd voor buschauffeurs om een warme maaltijd te nuttigen tijdens een late dienst. Het ultimatum dat FNV en CNV stelden loopt maandag af.

Regeling oudere werknemers

In het voorstel is ook een regeling opgenomen waardoor oudere werknemers in het streekvervoer voor 60 procent gaan werken tegen 80 procent van hun salaris. Ondertussen bouwen zij 100 procent pensioen op. "Werknemers staan hierom te springen. Juist ook om werkdruk te verlagen voor veel oudere collega’s", denkt Kagie.

De voorzitter denkt bovendien dat het voorstel van de werkgevers nauwelijks is besproken binnen FNV en CNV. Zo zou de FNV niets hebben besproken, en meteen over zijn gegaan tot staken. Ook het CNV heeft het voorstel niet aan de leden voorgelegd, meldt Kagie, maar enkel gevraagd naar hun actiebereidheid. "Zo blokkeren ze een enorme stap in de arbeidsvoorwaarden voor de hele sector. Dat vinden we onverantwoordelijk."

Door: ANP

09 mei '25 (13:24)

Eindhoven Airport korte tijd dicht vanwege bommelding in vliegtuig

Eindhoven Airport is vrijdagochtend 9 mei een uur gesloten geweest vanwege een bommelding. Aan boord van een vliegtuig zat een 51-jarige vrouw die bweerde dat er in haar ruimbagage een bom zat. Zij is uit het vliegtuig gehaald en aangehouden door de politie. Dat meldt Omroep Brabant.

09 mei '25 ( 8:43)

Een van de grootste Europese autoverhuurlocaties geopend op Schiphol

Op Schiphol is deze week het nieuwe Car Rental Service Center officieel geopend. Het gebouw, dat is gerealiseerd op het terrein van het voormalige P4-parkeerterrein, biedt met een oppervlakte van 40.000 vierkante meter ruimte voor circa 2.500 voertuigen. Daarmee is het een van de grootste servicecentra voor autoverhuur van Europa. Dat meldt Schiphol.

08 mei '25 (10:19)

Reisadviezen voor India en Pakistan aangescherpt om spanningen

De reisadviezen voor Nederlanders die naar India of Pakistan willen, zijn aangescherpt. Op de website waar de reisadviezen worden toegelicht schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken over de huidige spanningen in het gebied. In Pakistan was voor sommige plekken het reisadvies nog geel, nu is alles oranje of rood.

07 mei '25 (20:21)

Bijna alle Nederlandse F-16's overgedragen aan Oekraïne

De meeste van de 24 beloofde Nederlandse F-16's zijn in Oekraïne. "Bijna allemaal zijn ze overgedragen", aldus minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Aantallen wil hij niet noemen. Op "korte termijn" zullen ook de laatste vliegtuigen worden geleverd.

07 mei '25 (17:33)

Milieuorganisaties ontstemd dat Schiphol na 2028 weer mag groeien

Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.

07 mei '25 (14:27)

Gevechtsvliegtuigen nog niet welkom op Lelystad Airport

Lelystad Airport blijkt de favoriete locatie van defensie te zijn als het gaat om de uitbreiding van de jachtvliegcapaciteit. F-35’s kunnen daar opstijgen, want deze zouden de minste geluidhinder opleveren voor omwonenden. Dat denkt staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman. Dat meldt Nieuwsuur.

06 mei '25 (11:29)

Luchtvaartmanagers doen dringende oproep tot verduurzaming sector

Een groep van ruim twintig leidinggevenden uit de luchtvaart roept de sector dringend op te verduurzamen. Onder anderen directeuren, piloten en technici maken zich zorgen dat de "luchtvaart haar eigen toekomst op het spel zet als de sector geen fundamentele transitie ondergaat".

06 mei '25 ( 8:48)

Meer luchtvaartpassagiers in eerste kwartaal

In het eerste kwartaal van 2025 reisden 16,6 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Ruim 2 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2024. Dat meldt het CBS.

06 mei '25 ( 8:35)

NAVO-top: beperkingen in luchtruim en op zee

Om de NAVO-top in Den Haag veilig te laten verlopen gelden op en rondom 23 tot en met 25 juni 2025 ook beperkingen in het luchtruim en op zee. Daarover bericht het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

04 mei '25 (18:49)

KLM voorziet meer annuleringen door onderhoud Boeing 787's

KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.