KLM-baas Pieter Elbers verwacht in 2021 klein herstel na crisisjaar
12 november 2020 om 10:40
< 1 min lezen

KLM-baas Pieter Elbers verwacht in 2021 klein herstel na crisisjaar

KLM verwacht volgend jaar iets van herstel te zien van de ongekende klap door de coronacrisis, die de luchtvaartmaatschappij in grote financiële problemen bracht. Dat zei KLM-baas Pieter Elbers in een online-interview in het in luchtvaart gespecialiseerde onderzoeksbureau Centre for Aviation.

Momenteel opereert KLM op 40 tot 50 procent van zijn capaciteit. Elbers verwacht dat de situatie zowel op de Europese vluchten als de intercontinentale vluchten zal verbeteren. Op de korte termijn zal de vraag naar vliegtickets evenwel nog zwak blijven.

Arbeidsvoorwaarden

KLM wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis door het wegvallen van vluchten en reisrestricties. Om de crisis te overleven kreeg de maatschappij van de Nederlandse staat 3,4 miljard euro aan noodsteun toegezegd. Daarvoor moest het bedrijf wel de arbeidsvoorwaarden voor het personeel versoberen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    Vlucht naar Caïro start van winterseizoen Transavia

    Vandaag om 15:25
    • Luchtvaart

    Week lang onderhoud aan Zwanenburgbaan op Schiphol

    24 oktober 2025 om 10:30

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht