KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na Israëlische aanval op Iran
13 juni 2025 om 14:24
< 1 min lezen

KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na Israëlische aanval op Iran

Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt vrijdag de enige vlucht die gepland stond van Schiphol naar Tel Aviv, na de aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. Het luchtruim van Israël is als gevolg hiervan gesloten.

Ook Iran, Irak en Jordanië hebben het luchtruim gesloten. Dit heeft volgens KLM geen gevolgen voor vliegroutes naar andere bestemmingen. Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen zijn voor de vluchten van KLM van Nederland naar Israël de komende dagen.

Abu Dhabi

Een vlucht van El Al vrijdagochtend vanaf Schiphol naar Tel Aviv is ook geannuleerd. De Israëlische luchtvaartmaatschappij heeft bovendien al haar vluchten voorlopig opgeschort na de recente ontwikkelingen, schrijft de airline op haar website. Vrijdagmiddag staat vanaf Schiphol ook nog een vlucht gepland van de Israëlische luchtvaartmaatschappij Arkia.

In de rest van het Midden-Oosten leiden de ontwikkelingen tussen Israël en Iran ook tot aanpassingen in het vliegverkeer. Zo verwacht de luchthaven van Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten, verstoringen door de aanvallen. Verder zegt luchtvaartmaatschappij Emirates vluchten te moeten schrappen van en naar Irak, Jordanië, Libanon en Iran. In Tel Aviv en Teheran waren in de nacht van donderdag op vrijdag al vluchten opgeschort.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    IJslandse budgetmaatschappij Fly Play staakt alle activiteiten: ook naar bestemming Amsterdam

    Gisteren om 14:25
    • Luchtvaart

    Staking KLM gaat niet meer door

    Gisteren om 13:40

Aankomende evenementen

01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland
07 Oct
ERTMS Congres 2025
  • Utrecht
02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland