Nederlandse F-16’s het luchtruim in vanwege Russische bommenwerper
14 augustus 2023 om 07:22
< 1 min lezen

Nederlandse F-16’s het luchtruim in vanwege Russische bommenwerper

Nederlandse F-16’s zijn maandagochtend om 7.19 uur in actie gekomen nadat boven Denemarken een Russische bommenwerper werd gesignaleerd. Het toestel vloog in de richting van het gebied dat Nederland in de gaten hoort te houden volgens afspraken in het militaire bondgenootschap NAVO. De Deense luchtmacht heeft het toestel onderschept voordat dat kon gebeuren.

Op Vliegbasis Volkel staan altijd twee bewapende F-16’s paraat voor het geval dat een vliegtuig ongewenst het luchtruim van de Benelux in vliegt. Dat gebeurt in samenwerking met België.

Vliegtuigen onderscheppen

Het komt met enige regelmaat voor dat Russische vliegtuigen het luchtruim van een Europees land schenden of dicht in de buurt komen. Nederland heeft begin dit jaar meerdere malen Russische vliegtuigen onderschept toen ze waren gestationeerd in Polen om het NAVO-luchtruim te bewaken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM: verhoging vliegbelasting leidt tot meer uitwijk naar buitenlandse luchthavens

    Vandaag om 08:00
    • Luchtvaart

    KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

    Gisteren om 15:08

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland