NAVO-top: beperkingen in luchtruim en op zee
6 mei 2025 om 10:35
< 1 min lezen

NAVO-top: beperkingen in luchtruim en op zee

Om de NAVO-top in Den Haag veilig te laten verlopen gelden op en rondom 23 tot en met 25 juni 2025 ook beperkingen in het luchtruim en op zee. Daarover bericht het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

In een straal van 93 kilometer rond Den Haag gelden beperkingen voor het vliegverkeer. Commerciële grote luchtvaart kan hier wel vliegen, mits hiervoor toestemming is verkregen van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. In een straal van ruim 16 kilometer rond Den Haag zal helemaal geen vliegverkeer zijn toegestaan, behalve voor veiligheidsdoeleinden en medische noodgevallen.

Beperkingen op zee

Tussen Hoek van Holland en Noordwijk gelden beperkingen op zee in een zone tot ruim 22 kilometer uit de kust. Tussen 19 juni (23.59 uur) en 23 juni (15.00 uur) blijft het gebied bereikbaar voor specifieke doelgroepen, zoals vissers en rondvaartboten, mits deze toestemming hebben van de havenmeester van Scheveningen. Het zeegebied wordt tussen 23 juni (15.00 uur) en 25 juni (23.59 uur) volledig afgesloten voor het scheepvaartverkeer.

De haven van Scheveningen blijft via een corridor gedurende de hele periode bereikbaar voor scheepvaartverkeer dat hiervoor toestemming heeft van de havenmeester. De internationale scheepvaartroutes in het aanloopgebied van de Rotterdamse haven worden door deze maatregelen niet belemmerd.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
  • Aanrijding op overweg Krabbendijke
    • Luchtvaart

    Aanrijding op overweg Krabbendijke

    10 september 2025 om 18:08
  • Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen
    • Luchtvaart

    Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen

    10 september 2025 om 17:59