KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao's
25 november 2024 om 16:15
< 1 min lezen

KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao’s

KLM ziet geen ruimte voor loonsverhogingen in de nieuwe vast te leggen cao's. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door RTL Nieuws. KLM heeft al langer te maken met hoge kosten.

“Voorop staat dat we een goede cao voor onze collega’s willen, die tegelijk recht doet aan de financiële situatie waarin KLM zich bevindt”, laat de zegsvrouw weten. “Daarom hebben we aangegeven geen ruimte te zien voor loonsverhoging.” Volgens haar zijn de lonen sinds 2019 bovendien al met 25 procent gestegen.

Bevriezing lonen

De gesprekken over de nieuwe cao’s voor het grond-, cockpit- en cabinepersoneel gaan de komende weken van start. De bevriezing van de lonen werd voorgesteld in een brief die naar betrokken vakbonden is gestuurd. “We willen samen met hen oplossingen vinden die bijdragen aan een sterker en toekomstbestendig KLM voor ons allemaal”, aldus de KLM-woordvoerster.

Kwartaalresultaten

Uit de kwartaalresultaten van KLM die begin deze maand werden gepubliceerd, kwam naar voren dat de operationele winst bij KLM flink is gedaald. Dat had onder andere te maken met hoge kosten die verband houden met onderhoud en een tekort aan piloten. Tegelijkertijd moet de luchtvaartmaatschappij rekening houden met hogere tarieven om gebruik te maken van luchthaven Schiphol.

Maatregelen

Een maatregelenpakket dat in oktober werd gepresenteerd, moet het resultaat op korte termijn met 450 miljoen euro verbeteren. De maatregelen hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden.

Vakbonden willen nog niet reageren op het startvoorstel van KLM. Zo laat FNV weten “niet de gewoonte te hebben om cao-onderhandelingen te voeren via de media”.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    PostNL stuurt weer pakketten naar VS

    19 september 2025 om 13:46
    • Luchtvaart

    Rusland gaat tegen MH17-oordeel van luchtvaartraad in

    19 september 2025 om 12:01

Aankomende evenementen

01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland
07 Oct
ERTMS Congres 2025
  • Utrecht
02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland