Consumentenbond sleept KLM voor rechter om terugbetaling tickets
14 juni 2022 om 10:58
< 1 min lezen

Consumentenbond sleept KLM voor rechter om terugbetaling tickets

KLM blijft reizigers die geld terug willen na een geannuleerde vlucht "van het kastje naar de muur" sturen. En honderden klanten van het failliete reisconcern D-Reizen wachten nog altijd op het geld van hun geannuleerde KLM-tickets. Daarover klaagt de Consumentenbond die toezichthouder ILT vraagt om ingrijpen en zelf een gedupeerde van KLM gaat bijstaan om het geld via de rechter terug te vorderen.

Volgens de belangenbehartiger van consumenten horen passagiers van wie de vlucht is geannuleerd de keuze te krijgen tussen een vervangende vlucht of geld terug. Maar reizigers die een ticket hebben gekocht via een reisbureau of ticketsite worden door luchtvaartmaatschappijen soms ten onrechte terugverwezen naar die partij voor terugbetaling.

Dat laatste is ook het geval bij een groep klanten van het voormalige D-Reizen. KLM heeft eerder gezegd het ticketgeld aan D-reizen te hebben terugbetaald en daarmee aan zijn verplichtingen te hebben voldaan. Maar het reisbedrijf ging failliet voordat het geld werd overgeboekt naar de gedupeerden.

Boete

KLM kreeg vorige maand al een boete van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) van ruim 40.000 euro vanwege het niet terugbetalen van geannuleerde tickets, maar er is nog altijd geen geld aan de gedupeerden overgemaakt. In plaats daarvan besloot KLM om beroep aan te tekenen tegen de boete.

De Consumentenbond vindt dat de gedupeerden niet langer horen te wachten en besluit nu zelf actie te ondernemen. Door een van de klanten bij te staan in een proefprocedure hoopt de organisatie dat KLM snel besluit om met geld over de brug te komen voor alle mensen die dit betreft.

Communicatie

De ILT legde vorige maand ook een last onder dwangsom op om de maatschappij te dwingen de communicatie richting passagiers aan te passen. KLM paste de website vervolgens binnen twee weken aan en daarom heeft de ILT besloten de dwangsom niet te innen.

Maar volgens Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar is de communicatie aan klanten nog steeds niet op orde. “We roepen de ILT op om de al eerder aan KLM opgelegde last onder dwangsom te innen. Want KLM geeft op zijn website wel de juiste informatie, maar wie telefonisch, via de chat, Facebook Messenger of WhatsApp vragen stelt, wordt met een kluitje in het riet gestuurd.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM schrapt woensdag 119 vluchten vanwege staking grondpersoneel

    Vandaag om 15:52
    • Luchtvaart

    Meeste vluchten Brussels Airport kunnen vandaag toch doorgaan

    Vandaag om 09:16

Aankomende evenementen

01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland
07 Oct
ERTMS Congres 2025
  • Utrecht
02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland