Bouwconcern BAM maakt E-pier op Schiphol aardgasvrij
23 mei 2024 om 11:00
< 1 min lezen

Bouwconcern BAM maakt E-pier op Schiphol aardgasvrij

Bouwconcern BAM is begonnen met werkzaamheden om de E-pier op Schiphol helemaal aardgasvrij te maken. De E-pier gebruikt per jaar gemiddeld 290.000 kubieke meter aan aardgas. Dat moet in 2030 zijn teruggebracht naar nul.

In plaats van verwarming met ketels op een gasaansluiting komt er een extra elektrische warmtepomp. Ook worden nieuwe luchtbehandelingskasten aangesloten op het bestaande warmte- en koudeopslagsysteem in de bodem. Schiphol draait al voor een deel op een systeem dat energie in de vorm van warmte en koude opslaat in de bodem. De E-pier is een van de eerste pieren die de transitie volledig doormaakt. De warmte- en koudeopslag zorgt voor aanzienlijk minder CO2-uitstoot door de luchthaven.

Overlast beperkt

De werkzaamheden zullen tot en met 2028 duren. Die worden zoveel mogelijk gebundeld en in fasen uitgevoerd, zodat de overlast voor passagiers en luchtvaartmaatschappijen beperkt blijft.

De E-pier blijft gedurende de gehele onderhoudsperiode in gebruik, verzekert een Schiphol-woordvoerder. De pier wordt vooral gebruikt voor intercontinentale vluchten.

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM schrapt 100 vluchten vanwege staking grondpersoneel

    Vandaag om 11:41
    • Luchtvaart

    Vliegtuig met 84 Syriërs vertrokken naar Damascus

    Vandaag om 11:00

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland