ANVR: Ruim achtduizend mensen in reissector dit jaar werkloos
8 oktober 2020 om 09:42
< 1 min lezen

ANVR: Ruim achtduizend mensen in reissector dit jaar werkloos

Reisbranchevereniging ANVR verwacht dat het aantal ontslagen in de reissector dit jaar fors oploopt. "Op dit moment schat ik branchebreed al zo’n 15 procent ontslagen. Maar dat zal oplopen tot zeker 30 procent. Ik verwacht dat circa achtduizend reismensen in dit jaar werkloos worden", zegt ANVR-voorzitter Frank Oostdam tegen De Telegraaf.

Een rondgang van de krant langs reisorganisaties levert een weinig rooskleurig beeld op. Corendon-topman Steven van der Heijden stelt dat het aantal medewerkers in Nederland nu is gedaald van 420 naar 280. En hij verwacht dat aantal verder afneemt naar ongeveer tweehonderd, begin 2021.

Krimp

Mathijs ten Brink van Sunweb zegt dat zijn organisatie midden in een reorganisatie zit. “Wij moeten ongeveer een kwart krimpen. Het grootste deel daarvan proberen we door natuurlijk verloop te realiseren. Als de situatie verder verslechtert, sluit ik extra maatregelen niet uit. Aan de andere kant werven we mensen met specifieke functies die passen bij de toekomst.”

8000 banen

De TUI Groep laat weten wereldwijd bezig te zijn met 30 procent kostenreductie, waarbij mogelijk 8000 banen verdwijnen. “Dit zal ook gevolgen hebben voor TUI Nederland, onder andere voor de loonkosten. Het is nog niet duidelijk wat de consequenties zijn voor de 2800 medewerkers in Nederland. Er is constructief overleg met de sociale partners.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    Komende zomer nieuwe bestemmingen Transavia

    12 september 2025 om 11:41
    • Luchtvaart

    PostNL verwacht pakketten deze maand weer te kunnen versturen naar VS

    12 september 2025 om 09:47

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland