Aanbesteding vuilniswagens op diesel gemeente Amsterdam valt niet goed bij bedrijfsleven
26 juni 2023 om 12:11
< 1 min lezen

Aanbesteding vuilniswagens op diesel gemeente Amsterdam valt niet goed bij bedrijfsleven

De gemeente Amsterdam heeft niet voor een aanbesteding nieuwe elektrische vuilniswagens gekozen, maar voor vuilniswagens op diesel. Het bedrijfsleven vindt dat de gemeente hiermee een verkeerd en niet eerlijk signaal afgeeft, omdat dieseltrucks, taxi’s en bestelauto’s vanaf 2025 niet meer zijn toegestaan in de stad. Vanaf 2030 is binnen de Ring A10 alleen nog uitstootvrij transport toegestaan. Dit meldt het Parool. 

Er is een aanbesteding uitgezet voor 37 vuilniswagens op diesel. Met de aanschaf van de nieuwe wagens wil Amsterdam een beroep doen op de uitzonderingen die straks gelden voor de uitstootvrjie zone. Binnen de ring zijn straks namelijk geen vrachtwagens en bestelauto’s meer welkom die na 2025 zijn gekocht. In de aanbestedingsvoorwaarden is daarom opgenomen dat de vuilniswagens voor 2025 een kentekenregistratie moeten hebben. De vuilniswagens hebben na de aanschaf nog 10 jaar recht op reparatie, onderhoud en herstel.

‘Niet chic’

Lector citylogistiek Walther Ploos van Amstel noemt het beroep van de gemeente op de uitzonderingen niet chic. “Ze kennen als geen ander de regels.” Ook bedrijvenkoepel MKB Amsterdam vindt het niet netjes wat de gemeente doet. “Afschrijven in vijf jaar kunnen bedrijven zich natuurlijk never nooit veroorloven.”

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

    Gisteren om 09:25
    • Wegtransport

    Verkeerstellingen langs kanaal Almelo-De Haandrik

    16 september 2025 om 16:53

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland