Tempo aanpak leerlingenvervoer ook volgens onderwijsminister te langzaam
17 oktober 2023 om 14:37
< 1 min lezen

Tempo aanpak leerlingenvervoer ook volgens onderwijsminister te langzaam

Het verbeteren van het vervoer voor leerlingen in het speciaal onderwijs gaat te langzaam. Dat beaamde demissionair onderwijsminister Mariëlle Paul tijdens het wekelijkse vragenuur. Wel benadrukte zij dat gemeenten, met ondersteuning van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), verantwoordelijk zijn voor het leerlingenvervoer. De Tweede Kamer is ongeduldig en verlangt meer actie van de bewindsvrouw. Het gaat nu al te vaak en te lang mis, vinden onder andere GroenLinks, D66, BBB, VVD, ChristenUnie en SP.

Leerlingen moeten bijvoorbeeld lang wachten op vervoer, waardoor ze soms lesuren missen en vaak uitgeput thuiskomen. Ook worden leerlingen op verkeerde adressen afgezet. Het probleem komt onder meer door een gebrek aan chauffeurs.

Geen vertrouwen

Vorige week werd bekend dat de belangenvereniging Leerling Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) en de organisatie Ouders & Onderwijs geen vertrouwen meer hebben in de gesprekken met VNG over het tijdig oplossen van de problemen in het leerlingenvervoer. “Ik deel die zorgen”, aldus Paul. “Ik vind zelf dus ook dat het tempo te langzaam is.”

Blik chauffeurs

Vragensteller Lisa Westerveld (GroenLinks) snapt dat de minister niet zomaar “een blik chauffeurs kan opentrekken”, maar gaf aan wel heel regelmatige updates te willen krijgen over de schrijnende situatie. Paul zei dit toe. Zij opperde ook om “te kiezen in de schaarste” van het speciale vervoer. Zo zijn er ouderen die vervoer nodig hebben om te winkelen, en is er “wellicht een mogelijkheid om te kijken naar hoe je daarmee zou kunnen schuiven”, aldus de bewindsvrouw. Verder gaat de minister op korte termijn in gesprek met de VNG.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Verkeerstellingen langs kanaal Almelo-De Haandrik

    Gisteren om 16:53
    • Wegtransport

    Herstelwerkzaamheden Leppa Aquaduct bij Akkrum

    Gisteren om 11:54

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland