Franse werf Naval gaat vier onderzeeboten bouwen voor Defensie
15 maart 2024 om 15:00
< 1 min lezen

Franse werf Naval gaat vier onderzeeboten bouwen voor Defensie

De Franse botenbouwer Naval Group mag van het kabinet vier nieuwe onderzeeboten gaan bouwen voor Defensie, zo heeft staatssecretaris Christophe van der Maat bekendgemaakt bij de marine in Den Helder. De onderzeeërs worden voorzien van de nieuwste technologie en een krachtig nieuw wapensysteem. Zo kunnen straks kruisraketten worden afgeschoten van onder water tot ver achter de kustlijn.

Eerder deze week lekte al uit dat Naval de opdracht zou krijgen. In de Tweede Kamer was daar verzet tegen. Een aantal partijen wilde dat de Nederlandse werf Damen de opdracht zou krijgen, in samenwerking met het Zweedse Saab.

Volgens Van der Maat is er voor de Nederlandse industrie een stevige rol weggelegd, niet alleen bij de bouw maar ook bij het onderhoud.

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Havenbedrijf Rotterdam: vergunningen en ontheffingen nu eenvoudig online aan te vragen

    Gisteren om 12:00
    • Scheepvaart

    Drie aanhoudingen voor mensensmokkel in Rotterdamse haven

    6 november 2025 om 14:15