ambulances klaar op eelde airport
31 oktober 2024 om 08:45
< 1 min lezen

Vliegtuig met gewonde militairen landt op Groningen Airport Eelde

Gisteren omstreeks drie uur heeft een vliegtuig met gewonde militairen geland op Groningen Airport Eelde. Ambulances uit Amsterdam, Twente en Rotterdam stonden klaar om de gewonden te vervoeren naar ziekenhuizen. Dit melden Sikkom en 112Groningen.

Volgens bronnen betreft het vermoedelijk Oekraïense militairen, maar het vliegveld heeft dit niet bevestigd. Een woordvoerder van het vliegveld verklaarde: “Over zulke vluchten mogen wij niets zeggen.” De woordvoerder van de Luchtmacht was niet beschikbaar voor commentaar.

Vluchtinformatie

Het toestel vertrok eerder op de dag vanaf Rzeszow Airport in Polen, dat zich dicht bij de Oekraïense grens bevindt. Na een tussenstop op de luchthaven in Keulen, vervolgde het vliegtuig zijn route naar Groningen. Inmiddels is het vliegtuig weer onderweg naar Finland.

Op Eelde zijn verschillende gewonden uit het vliegtuig gehaald en onmiddellijk naar de wachtende ambulances gebracht. Op 7 augustus vond er ook een evacuatie plaats van oorlogsslachtoffers uit Oekraïne, waarbij hetzelfde vliegtuig werd ingezet.

Beeld: Sikkom

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    PostNL stuurt weer pakketten naar VS

    19 september 2025 om 13:46
    • Luchtvaart

    Rusland gaat tegen MH17-oordeel van luchtvaartraad in

    19 september 2025 om 12:01

Aankomende evenementen

01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland
07 Oct
ERTMS Congres 2025
  • Utrecht
02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland