Staking ProRail: rustig op stations Utrecht en Amersfoort
15 november 2024 om 07:00
< 1 min lezen

Staking ProRail: rustig op stations Utrecht en Amersfoort

Het is vrijdagochtend rustig op de stations Utrecht Centraal en Amersfoort Centraal. De meeste mensen lijken op de hoogte van de staking van verkeersleiders van ProRail. Daardoor ligt van 06.00 tot 09.00 uur het treinverkeer in Midden-Nederland stil.

“Het doet een beetje denken aan de coronatijden”, zegt een woordvoerder van NS, verwijzend naar hoe rustig het is op station Amersfoort Centraal, waar hij staat.

Wachten

Ook op station Utrecht Centraal is het erg rustig, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn wel reizigers, maar de meesten lijken op weg naar de bus en tram. Voor een enkeling zit er echter niets anders op dan wachten tot de treinen weer gaan rijden. Zo heeft een man met een koffer van een van de stationsbankjes maar zijn slaapplaats gemaakt.

Stuk rustiger

Volgens de NS-woordvoerder zijn er nauwelijks reizigers naar Amersfoort Centraal gekomen. Een NS-woordvoerder op Utrecht Centraal zegt dat het daar een stuk rustiger is dan normaal, en dat is volgens haar ook het beeld op de andere getroffen stations. “Het lijkt erop dat veel reizigers het bericht over de staking bij ProRail hebben meegekregen.”

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Werkzaamheden op station Heerlen, dit weekend geen intercity’s

    Vandaag om 11:07
    • Spoortransport

    ProRail: treinen Utrecht-Den Haag rijden deze middag weer normaal

    16 september 2025 om 14:40

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland