Samenwerking voor vernieuwen en vervangen bruggen Kop van Noord-Holland
14 januari 2025 om 08:17
< 1 min lezen

Samenwerking voor vernieuwen en vervangen bruggen Kop van Noord-Holland

De komende jaren vervangt of vernieuwt de provincie Noord-Holland een aantal beweegbare bruggen in de Kop van Noord-Holland. Vooralsnog betreft het de Stolperbasculebrug, Schagerbrug, Waardbrug en Twee Zwanenbrug. Vrijdag 10 januari 2025 ondertekenden de provincie en aannemingscombinatie Reimert-Beentjes een raamovereenkomst voor een samenwerking van acht tot tien jaar. Daarover bericht de provincie Noord-Holland.

Begin 2024 leidde de aanbesteding van de vervanging van de Stolperbasculebrug niet tot een gunning. Om meer recht te doen aan marktomstandigheden en te zorgen voor een efficiënte oplossing koos de provincie Noord-Holland voor een raamovereenkomst met een aannemer. De langdurige samenwerking met een aannemer heeft als doel om seriematig meerdere bruggen achter elkaar te vernieuwen, zodat deze gereed zijn voor de komende honderd jaar.

Voorbereidingen

Het projectteam begint met de voorbereidingen voor het vervangen van de Stolperbasculebrug en het onderhoud van de Twee Zwanenbrug. Op dit moment is het onderhoud van de Twee Zwanenbrug gepland voor 2025. De bouw van de nieuwe Stolperbrug ten noorden van de Stolperbasulebrug vindt naar verwachting plaats in 2026/2027. Daarna volgen de Schagerbrug en Waardbrug. Alle bruggen worden aangesloten op de bediencentrale van de provincie. 

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Scheepvaart

    Tijdens controle in haven Vlissingen is een lading cocaïne gevonden

    Vandaag om 14:48
    • Scheepvaart

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    15 september 2025 om 15:38

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland