Rijkswaterstaat waarschuwt voor drukke avondspits de vrijdag voor Pinksteren
4 juni 2025 om 14:46
< 1 min lezen

Rijkswaterstaat waarschuwt voor drukke avondspits de vrijdag voor Pinksteren

Weggebruikers moeten vrijdag 6 juni rekening houden met een extra drukke avondspits, zegt Rijkswaterstaat. Volgens de verkeersinformatiedienst trekken veel mensen eropuit aan het begin van het pinksterweekend. Dat meldt Hart van Nederland.

Ook wordt er die avond regen voorspeld, daardoor kan het alleen maar drukker worden op de weg. Rijkswaterstaat raadt automobilisten aan om voor vertrek te kijken waar er files zijn.

Druk op de wegen tijdens pinksterweekend

Op de wegen kan het het hele pinksterweekend druk zijn. Veel mensen gaan waarschijnlijk een weekendje weg of een meubelboulevard bezoeken.

Vrijdag voor Pinksteren

Er stond in 2024 op de vrijdag voor Pinksteren 576 kilometer file op de snelwegen. Normaal gesproken is dat gemiddeld 367 kilometer. Rijkswaterstaat waarschuwt automobilisten dat de verkeersdrukte al vanaf het middaguur van start kan gaan.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
  • Aanrijding op overweg Krabbendijke
    • Wegtransport

    Aanrijding op overweg Krabbendijke

    10 september 2025 om 18:08
  • Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen
    • Wegtransport

    Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen

    10 september 2025 om 17:59