Onderzoek naar ervaringen medewerkers op Schiphol afgerond
6 juni 2025 om 11:32
< 1 min lezen

Onderzoek naar ervaringen medewerkers op Schiphol afgerond

Schiphol heeft in samenwerking met twaalf werkgevers en de vakbonden CNV en FNV een onderzoek laten doen naar de ervaringen van medewerkers op de luchthaven. Aan het onderzoek, dat is uitgevoerd door TNO, deden bijna zestienhonderd medewerkers mee. Dat meldt Schiphol. 

De resultaten van het onderzoek laten zien dat op het gebied van de werkdruk, omgangsvormen en de cultuur rondom veiligheid verbeteringen nodig zijn, zodat Schiphol een goede, veilige en aantrekkelijke plek is om te werken. Dit is het eerste onderzoek van een terugkerend onderzoek in deze opzet.

Sociaal akkoord

Met het onderzoek is invulling gegeven aan een van de afspraken uit het sociaal akkoord, gesloten tussen Schiphol Group en vakbonden CNV en FNV. Medewerkers uit de beveiliging, passagiers- en bagageafhandeling en (bus)vervoer deden mee aan het onderzoek. 

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    Meer passagiers voor Schiphol in 2025

    15 januari 2026 om 10:45
    • Luchtvaart

    Bart Smolders nieuwe Chief Infrastructure Officer

    14 januari 2026 om 15:59