N9 moet extra rijstroken krijgen om de weg veiliger en sneller te maken
Op de rijksweg N9 tussen Alkmaar en Den Haag moeten er extra rijstroken komen om de verkeersveiligheid te verbeteren. Bijna 50 procent van de Noord-Hollanders wil dat er in de N9 geïnvesteerd wordt. Dat blijkt uit onderzoek van Kieskompas. Dat meldt NH Nieuws.
De N9 tussen Alkmaar en Den Helder is ongeveer 55 kilometer. Deze Rijksweg stond lang bekend als een ‘dodenweg’. Het is namelijk een erg lange weg en er is geen verlichting. 80 kilometer per uur? De meeste automobilisten rijden er veel sneller.
Veilige N9
De gemeenten Alkmaar, Den Helder en Schagen hebben al meerdere initiatieven richting het rijk gestuurd om de N9 veiliger te maken. Maar de plannen kosten te veel geld.
Rijkswaterstaat heeft de afgelopen jaren keihard gewerkt aan de veiligheid van de N9. Zo is er een weg onder het spoor aangelegd, wordt bij onder meer ’t Zand het afslaande verkeer omgeleid over de N9 en zijn er rotondes aangelegd bij de Sint Maartensvlotbrug en Burgervlotbrug.
Trajectcontrole
Op de N9 is er sinds een aantal jaren ook een trajectcontrole om de snelheid op 80 kilometer per uur te houden. Volgens automobilisten zou de oplossing heel simpel zijn: de N9 verbreden met extra rijstroken.