8 december 2021 om 11:17
< 1 min lezen

Schiphol en Aéroports de Paris zetten nieuwe stap in beëindigen samenwerking

De HubLink samenwerkingsovereenkomst tussen Aéroports de Paris (ADP) en Royal Schiphol Group (RSG) is op 30 november 2021 tot een einde gekomen. De luchthavenbedrijven maakten eerder dit jaar al bekend dat zij de overeenkomst, die liep tot en met 30 november 2021, niet zouden verlengen. Dit meldt Schiphol.

ADP en RSG kwamen in 2008 een exit mechanisme overeen om de kruisparticipatie af te wikkelen. Volgens dit mechanisme geschiedt de verkoop van elkaars aandelen binnen een periode van 18 maanden, waarbij RSG eerst de aandelen in ADP moet verkopen. Uiterlijk 30 mei 2023 is de kruisparticipatie volledig afgewikkeld. 
 

Edward Arkwright teruggetreden 

 
RSG heeft adviseurs Macquarie Capital, De Brauw Blackstone Westbroek en Darrois Villey Maillot Brochier aangesteld om dit proces te begeleiden.  
 
Als gevolg van het einde van de samenwerkingsovereenkomst is Edward Arkwright teruggetreden als commissaris van RSG en zijn Dick Benschop en Robert Carsouw teruggetreden als niet-uitvoerende bestuurders van ADP. 
 
Door: Nationale Transportgids
 
 
Lees ook: Schiphol en luchthavenuitbater Aéroports de Paris stoppen samenwerking

Relevante artikelen

Alles van luchtvaart
    • Luchtvaart

    KLM schrapt weer tientallen vluchten op dag actie grondpersoneel

    Vandaag om 12:00
    • Luchtvaart

    Primeur op Schiphol: proef met waterstofvoertuigen

    Vandaag om 06:50

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland