App Flitsmeister gaat niet waarschuwen voor slimme camera’s
18 november 2020 om 12:50
< 1 min lezen

App Flitsmeister gaat niet waarschuwen voor slimme camera’s

Flitsmeister gaat niet waarschuwen voor slimme camera’s die registreren of mensen achter het stuur op hun telefoon kijken. Dat meldt het AD. Automobilisten kunnen vanaf deze week op verschillende wegen een boete krijgen van 240 euro als ze met een smartphone in hun hand betrapt worden door zo’n camera.

Omdat de speciale camera’s vooral op vaste plekken zijn opgesteld is het voor een app als Flitsmeister in principe makkelijk om gebruikers ervoor te waarschuwen. Toch gaat de app dat niet doen. Directeur Jorn de Vries heeft tegen De Telegraaf gezegd dat hij “appende automobilisten niet wil ‘belonen’ voor wangedrag”, omdat het bedrijf dat ethisch onverantwoord vindt. “Er zullen mensen zijn die dat hypocriet vinden, omdat wij dat met snelheidscamera’s wel doen, maar wij vinden dat een wezenlijk verschil.”

Andere apps

Volgens De Vries is “een paar kilometer te hard rijden” iets anders dan bewust niet met je ogen op de weg gericht zijn. Of andere apps als Waze en Google Maps hetzelfde principe gaan hanteren is niet bekend.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    Vandaag om 15:38
    • Wegtransport

    Vrachtwagen met kraan in de sloot op Westerscheldetunnelweg (N62)

    Vandaag om 14:18

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland