Omzet transportsector hoger in derde kwartaal 2022
9 december 2022 om 12:45
< 1 min lezen

Omzet transportsector hoger in derde kwartaal 2022

De omzet van de transportsector was in het derde kwartaal van 2022 ruim 27,0 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Het omzetniveau in de transportsector ligt daarmee inmiddels hoger dan in 2019. Dit meldt het CBS.

In alle deelmarkten van de transport was de omzet in het derde kwartaal hoger dan in dezelfde periode een jaar eerder. In de deelmarkten vervoer over water en vervoer door de lucht nam de omzet het sterkst toe. Van de deelmarkten boekten de post- en koeriersdiensten de minste omzetgroei in het derde kwartaal (bijna 7 procent).

Meer passagiers luchtvaart in 2022 

Het aantal passagiers in het vervoer door de lucht nam in het derde kwartaal met 119,0 procent toe ten opzichte van het derde kwartaal in 2021. In 2022 waren er minder coronamaatregelen dan in het derde kwartaal van 2021. Desondanks was het aantal passagiers in het derde kwartaal nog altijd lager dan in het derde kwartaal van 2019. 

Omzet vervoer over water blijft stijgen

In het derde kwartaal van 2022 was de omzet in het vervoer over water 47,5 procent hoger dan in dezelfde periode van vorig jaar. Daarmee komt de omzetgroei in deze deelmarkt voor het vijfde kwartaal op een rij in de dubbele cijfers uit.

Door: Nationale Transportgids

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Tijdens controle in haven Vlissingen is een lading cocaïne gevonden

    Vandaag om 14:48
    • Scheepvaart

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    15 september 2025 om 15:38

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland